• Tüm İstanbul İlçelerine Hizmet

Kadıköy Bostancı Kartal Klima Hizmetleri

Klima Bakımı

Klima bakımı; yaz kış her ortamda kullandığımız, sağlığımızı ve rahatlığımızı teslim ettiğimiz, alırken yüksek maliyetler ödediğimiz cihazın, ilk günkü performansında çalışması ve bizi zaman içinde oluşacak birçok problemden uzak tutması açısından çok önemlidir.

Hiç bakım yaptırmasak ne olur? Klimamız kullanıldıkça bazı durumlara maruz kalır, kirlenir, yorulur, her mekanik araç gibi bakıma ihtiyaç duyar. Bakımları yaptırmaz isek zamanla faydadan çok zarar verir hale gelir.

Klima Bakımının Faydaları

KLİMANIN ÖMRÜ UZAR; bakım yapılırken mekanik kısımlar kontrol edilir ve gerekli temizlikler ya da müdahaleler ile verimli çalışır hale gelir. Bu sayede ömrü uzun ve sağlıklı olur

HASTALIK RİSKİ ORTADAN KALKAR; Klima yaşadığımız ortamdaki havayı alarak soğutma/ısıtma yolu ile tekrar ortama verir. Aldığı havadaki toz partikülleri filtrelerde toplanır. Zamanla bu biriken tozların içinde bakteri üremeye başlar. Bakım yapılmayan bir klimadaki bu bakteriler hava ile yaşam ortamlarımıza iletilir bu da hastalık sebebidir.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR; Bakımı yapılan bir klimanın performansı artacağından daha düşük enerji ile çalışır.

ARIZALAR OLUŞMASI ÖNLENİR; bakım esnasında küçük arızalar tespit edilerek çözümü yapılır ve bu sayede daha büyük arızaların olması önlenir.

PERFORMANSI ARTAR; klima içerisindeki filtreler zamanla tıkanacağı için hava akışı azalacaktır. Bakım esnasında bu filtreler temizlenecek ve daha verimli çalışır hale gelecektir.
Klima Bakımını Kim Yapmalı?

Klima bakımı kadar bakımı yapacak servis çok önemlidir. İşinin ehli olamayan, yarım yamalak yapılan bir bakım sonrası, klima verimi daha da düşebilir hatta arızalara bile sebep olunabilir.

Servisin ürün konusunda tam bilgiye sahip olması, bakım için kullanılacak malzemenin eksiksiz ve kaliteli olması, bakımın tam olarak yapılması doğru bakım için gereklidir.

KENDİMİZ KLİMA BAKIMI YAPABİLİR MİYİZ?
Genel olarak konuşlan bir konudur ama evde kendiniz bakım yapamazsınız. Sadece ön filtreleri evde yıkanıp kullanılabilir ama bu gerek verim, gerekse de teknik problemlerin çözümü ya da önlenmesi konusunda yeterli değildir. Evde yapılan bu filtre temizleme 10-15 günde bir yapılabilir lakin en az 4-5 ayda bir uzman bir servise tam bakım yaptırılmalıdır.
Klima Bakım Aralığı

Bakım aralığı yıllık en az 2 sefer olmakla beraber kullanım sıklığına göre 3-4 ayda bir de yapılabilir.

Servis olarak uzman ekibimiz ile tüm şartları yerine getirerek bakım hizmeti vermekteyiz.